Rumburské jarní závody 2023

04.03.2023

V sobotu 4.3.2023 se Plavecký klub Roudnice zúčastnil závodů v Rumburku, kde se představilo celkem 194 plavců ze třinácti klubů. Jako klub jsme si vedli opravdu skvěle! Petra Němcová i Klára Kočí vybojovaly každá 5 zlatých a 1 stříbrnou medaili. Tonda Kočí a Dominika Bálková se umístili na prvním místě v čtyřech disciplínách a Oliver Polák získal 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Výborně si vedla také Nela Poláková, která si připsala 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. 

Za své výkony si zaslouží uznání i ostatní plavci plaveckého klubu. Klára Kovaříková získala 2 stříbrné a 4 bronzové medaile, Emma Švecová zvítězila v disciplíně 50 metrů znak a Matěj Ringelhán si připsal 1 bronzovou medaili na 100 metrů prsa. Nejmladší plavec v našem týmu, Honzík Kočí, se umístil na druhém místě s velkým potleskem za jeho vynikající výkon. Izabela Faustová si připsala bronzovou medaili v disciplíně 50 metrů znak. Adélce Suché o pár setin uteklo 3. místo a příště už to cinkne, protože plavala skvěle. 

Celkově jsme získali 39 medailí, což je opravdu skvělý výsledek, na který jsme velmi hrdí. Díky všem našim plavcům za jejich úsilí a snahu a přeji PKR mnoho dalších skvělých výsledků v budoucnosti.